Sulmuesi i Shqipërisë duhet të ndihet krenar, ish-kapiteni i Anglisë flet për të

Futboll

Sulmuesi i Shqipërisë duhet të ndihet krenar, ish-kapiteni i Anglisë flet për të

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 20:26
Sulmuesi i Shqipërisë duhet të ndihet krenar, ish-kapiteni i Anglisë flet për të

Armando Broja nuk është vetëm emri më i lakuar në Shqipëri, por njëkohësisht edhe në Londër. Kur flitet për Chelsea e Tuchel aktualisht, preket problemi i sulmuesit dhe menjëherë shfaqet legjionari i Shqipërisë.

Së fundmi ishte Alan Shearer, ish-kapiteni i Anglisë që ka përmendur lojtarin e Kombëtares:

“Unë mendoj se te Chelsea janë bërë disa nënshkrime shumë të mirë.

Po ashtu si Evertoni, nuk ka dyshime që kanë nevojë për qendër sulmues. Unë e di se ata kanë Armando Brojën, por ai mund të kërkoj pak kohë dhe prandaj duhet të sjellin një qendërsulmues u shpreh”, u shpreh Shearer.​​​​​​.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat