Tifozët e Barcelonës e “sulmojnë” me fjalë De Jongun

Futboll

Tifozët e Barcelonës e “sulmojnë” me fjalë De Jongun

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 21:31
Tifozët e Barcelonës e “sulmojnë”

Tifozët e Barcelonës u panë duke përdorur fjalë të ndryra për mesfushorin teksa ai po shkonte në stërvitje, e që lidheshin me qëndrimet e tij për pagën

Mes një sage të transferit në ndonjë klub tjetër, regon De Jongun që është vënë në shënjestër nga tifozët për marrëveshjen e bërë me Barcelonën gjatë 2019-ës, para se borxhi i madh ta ngulfaste klubin gjatë pandemisë Covid-19. 25 vjeçarit tifozët i drejtohen në spanjisht duke i thënë: Ule pagën, k….!”.

Tifozët më sa duket janë frymëzuar nga kjo gjë pas thashethemeve që Barcelona ka nevojë që mesfushori ose të largohet ose ta ulë pagën në mënyrë që t’i regjistrojë prurjet e reja- edhe pse organizata pati qartësi financiare kur nënshkroi me lojtarin.

De Jong ende nuk ka folur qartë publikisht për qëndrimet e tij, edhe pse është raportuar shumë së ai po heziton të largohet nga Barcelona pavarësisht rrethanave të paqarta që sillen rreth tij në Camp Nou.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat