Flamuri i Kosovës shpaloset në finale, 8 me 2 serbëve 

Futboll

Flamuri i Kosovës shpaloset në finale, 8 me 2 serbëve 

Nga: K. Goca Më: 10 gusht 2022 Në ora: 21:51
Flamuri i Kosovës në stadium

Finalja e madhe po luhet në stadiumin “Helsinki Olympic” të Finlandës, mes Real Madridit dhe Eintrachtr Frankfurtit.

Flamuri i Kosovës është në stadium, duke i dhënë një shije të këndshme.

I pranishëm në finales e Superkupës së Evropës, është edhe Agim Ademi, president i FFK-së.

Është mahnitëse se si është vendosur Flamuri i Kosovës nga disa tifozë shqiptarë dhe me një madhësi goxha të madhe. 

Kjo bukuri e Flamurit ia bën 8 me 2 serbëve, pasi që serbët çdo herë reagojnë në mënyrë primitive kur e shohin flamurin e shtetit tonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat