Formacionet zyrtare, Shkëndija - AIK Stokholm

Futboll

Formacionet zyrtare, Shkëndija - AIK Stokholm

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 19:09
Formacionet zyrtare, Shkëndija - AIK Stokholm

“National Arena Toshe Proeski” do të presë sot në orën 20:00 ndeshjen mes Shkëndijës dhe AIK Stockholm. Sfida e vlefshme për raundin e tretë të Conference League do të transmetohet ekskluzivisht në “Super Sport 2”.

Ndërsa na ndan rreth një orë nga nisja e kësaj sfide trajnerët Shaqiri dhe Grzelak ka në vendosur edhe për formacionet zyrtare.

Vlen të theksohet se ndeshja e parë mes këtyre dy ekipeve që u luajt në Suedi u mbyll me barazimin 1-1, ndaj përballja e mbrëmjes së sotme është vendimtare për të vendosur skuadrën që kualifikohet për në raundin tjetër.

Formacionet zyrtare:

Shkëndija: Zahov, Cake, Bejtulai, Neziri, Shala, Ramadani, Dita, Murati, Doriev, Hasani, Guri.

Trajner: Artim Shaqiri

AIK Stockholm: Nordfeldt, Lusting, Papagiannopoulos, Collins, Elbouzedi, Hussein, Ayari, Larsson, Otieno, Stefanelli, Mbunga Kimpioka.

Trajneri: Bartosz Grzelak.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat