Busquets ende nuk ka gjetur akordin me Barcelonën

Futboll

Busquets ende nuk ka gjetur akordin me Barcelonën

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 20:17
Busquets ende nuk ka gjetur akordin me Barcelonën

Ende nuk është gjetur asnjë marrëveshje mes Sergi Busquets dhe Barcelonës për të rishikuar pagën.

Kapiteni shfaqi dëshirën për të ndihmuar klubin, në mënyrë që të regjistrojë blerjet e reja, pasi nuk katalanasit nuk plotësojnë dot parametrat e La Ligas.

Lojtari, raporton Mundo Deportivo, është pro shtyrjes së pagës, por jo shkurtimit, pasi vetë Busquets, së bashku me shokët e tij të skuadrës, tashmë kishin rënë dakord që sezonin e kaluar të luanin me një pagë 12 për qind më të ulët.

Sezonin e kaluar ai me shokët e tij hoqën dorë nga bonuset. Barcelona tashmë shpreson që të rinovojë kontratën deri në vitin 2023 dhe të ketë mundësinë që t’ ofrojë një pagë më të ulët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat