Aventurë e re brenda Italisë për Aristid Kolajn!

Futboll

Aventurë e re brenda Italisë për Aristid Kolajn!

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 18:08
Aristid Kolaj

Aventurë e re brenda Italisë për Aristid Kolajn!

Pescara ka zyrtarizuar transferimin e sulmuesit shqiptar, Aristid Kolaj nga Alesandria.

23-vjeçari i cili është aktivizuar me Shpresat starton kështu një aventurë të re brenda Italisë në skuadrën ku më parë kanë luajtur dhe dy yjet e kombëtares italiane, Lorenzo Insinje dhe Marko Verrati.

Ka qenë vetë Peskara që e ka bërë publike marrëveshjen me Kolajn me anë të një postimi në faqen zyrtare të klubit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat