Manchester United nuk është më skuadra e preferuar në SHBA

Futboll

Manchester United nuk është më skuadra e preferuar në SHBA

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 18:21
Manchester United

Manchester United nuk është më skuadra e preferuar në SHBA, është zhvendosur nga rivali më i madh!    

Premier League po fiton gjithnjë e më shumë ndjekës në mesin e tifozëve të futbollit në Shtetet e Bashkuara.

Dëshmi për këtë është se ajo është kthyer në një destinacion të përsëritur për klubet angleze për të kryer sezonet e tyre parasezonale.

Një nga skuadrat që mori mbështetjen më të madhe në Bashkimin Amerikan ishte Manchester United falë historisë, por që nga largimi i Alex Ferguson klubi ka qenë në rënie dhe është tejkaluar nga Liverpool, i cili kryeson tendencat dhe preferencat. e fansave sipas një sondazhi të publikuar nga Morning Consul.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat