Shtyhet një ndeshje në kampionatin francez

Futboll

Shtyhet një ndeshje në kampionatin francez

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 19:37
Shtyhet një ndeshje në kampionatin francez

Kanë nisur menjëherë problemet në kampionatin francez, teksa që në javën e dytë ka ardhur shtyrja e një ndeshjeje.

Bëhet fjalë për sfidën Lorient-Lyon, e cila ishte planifikuar për t’u zhvilluar të dielën, por nuk do të luhet.

Shkak është bërë terreni i stadiumit të Lorient, që nuk është në gjendje të mirë dhe rrezikon të shkaktojë dëmtime te futbollistët, teksa ka qenë vetë Ligue 1, që ka njoftuar vendimin për shtyrjen e sfidës.

Mbetet ende për t’u vendosur se kur do të luhet ky takim, pasi më parë duhet studiuar kalendari i të dy ekipeve, për të gjetur një datë të lirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat