Vlladi, sulmuesi që po ‘bombardon’ portat kundërshtare në Zvicër

Futboll

Vlladi, sulmuesi që po ‘bombardon’ portat kundërshtare në Zvicër

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 23:38
Vlladi, sulmuesi që po ‘bombardon’ portat kundërshtare në Zvicër

Talenti 21-vjeçar, Shkëlqim Vladi, është padyshim futbollisti më në formë në ligën e dytë të Zvicrës.

Në pesë javët e para të kampionatit ai ka arritur ta gjejë 6 herë rrugën e rrjetës, duke u shndërruar në një lider absolut te skuadra e Aaraut.

Shqiptari i lindur në Zvicër, është një produkt i akademisë të Young Boys Bern, teksa në duelin e sotëm ndaj Bellizonës, i mahniti të gjithë me het-trikun e shënuar në triumfin 0-4 që skuadra e tij arriti në kampionat.

Vladi arriti të shënonte tre golat e para në minutat 26, 61 dhe 74.

Me këto ritme të frikshme, e ardhmja e 21-vjeçarit pritet të jetë tepër e ndritur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat