Manchester City demolon Bournemouth-in

Futboll

Manchester City demolon Bournemouth-in

Nga: K. G. Më: 13 gusht 2022 Në ora: 17:56
Gundokan

Bournemouth pësoi debakël në "Etihad" me rezultat 4:0 nga kampioni Manchester City.

Vendasit nuk kursyen mysafirët, duke e mbushur portën e tyre.

Gjithçka ishte e qartë në 45 minuta e parë kur avancuan me 3:0 me golat e Gundokan (19'), De Bruyne (31') e Foden (37'). 

Në pjesën e dytë, Lerma në minutën e 79-të shënon autogol për 4:0.

Pas javës së dytë në Premier League Manchester City kryeson me 6 pikë dhe Bournemouth është i nënti me 3 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat