Shqiptari me Vallecanon befasojnë Barcelonën në "Camp Nou"

Futboll

Shqiptari me Vallecanon befasojnë Barcelonën në "Camp Nou"

Nga: K. Goca Më: 13 gusht 2022 Në ora: 23:01
Balliu në duel

As laiku më i madh nuk ka besuar se Rayo Vallecano do të marrë pikë nga stadiumi "Camp Nou". 

Befasi e madhe në javën e parë të kampionatit spanjoll.

Barcelona nuk ia del, luan baras 0:0 me Vallecanon.

Futbollisti shqiptar, Ivan Balliu, u paraqit nga minuta e parë, me shokë treguan angazhim të madh dhe arritën pikë të rëndësishme.

Në minutën e 90+3, Busquets i Barcelonës, ndëshkohet me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Një pikë me vlerë të fitores ndaj Barcelonës së trajnerit Xavi.

Robert Lewandowski nuk shënon në ndeshjen e parë zyrtare për Barcelonën!

Portieri i Vallecanos, Stole Dimitrievski, është lojtar i ndeshjes, vlerësohet me notë 8.0 nga faqja e specializuar “Sofascore, ndërsa Balliu me 6.4.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat