Nga 2:0 në 2:4! Rashani 64 minuta për Clermont, në fitoren ndaj Reims-it

Futboll

Nga 2:0 në 2:4! Rashani 64 minuta për Clermont, në fitoren ndaj Reims-it

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 17:49
Clermont

Reprezentuesi i Kosovës, Elbasan Rashani, u paraqit 64 minuta për Clermont-in, në fitore e thellë në udhëtim, me rezultat 4:2 ndaj Reims, në kuadër të javës së dytë të kampionatit francez.

Në minutën e 47-të, Agbadou u ndëshkua me karton të kuq dhe e la me një lojtar me pak Reims-in.

Për Clermont shënuan: Andriq (51' e 62'), Muhammed Cham (72') dhe Bela (77') dhe për Reims Doumbia (23'-nga penalltia) e Balogun (30' - nga penalltia).  

Clermon është i 11-ti me 3 pikë dhe Reims në fund me 0 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat