Pa fitues derbi londinez! Manchester Utd në fund të renditjes

Futboll

Pa fitues derbi londinez! Manchester Utd në fund të renditjes

Nga: K. G. Më: 14 gusht 2022 Në ora: 19:29
Hojbjerg

Chelsea ka barazuar në derbin londinez, me rezultat 2:2 ndaj Tottenham-it, në kuadër të javës së dytë të Premier League në futboll.    

Ndeshje e fortë deri në pikën e fundit dhe me katër gola.

Harry Kane në minutën e 90+6 ia mohoi fitoren të kaltërve.

Për Chelsean shënuan Koulibaly (19') e James (77') dhe për Tottenham Hojbjerg (68') e Kane (90+6’).

Në minutën e 89-të, shqiptari Armando Broja, u paraqit për Chelsean.  

Conte festoi afër pankinës rivale dhe u përplas me gjermanin Tuchel. Stafet ndërhyrë për t’i ndarë, loja filloi dhe Reece James riktheu vendasit në avantazh nëntë minuta më vonë pas asistit të Sterling.

anchester City kryeson me 6 pikë, pasojnë Arsenali 6, Brentford 4, Tottenham 4, Newcastle 4, Leeds 4, Chelsea 4, Brighton 4 etj. Manchester Utd në fund me 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat