Vllaznia gati për kampionat

Futboll

Vllaznia gati për kampionat

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 22:47
Vllaznia gati për kampionat

Vllaznia ia ka dalë të fitojë 2-3 në testin miqësor ndaj Skënderbeut, zhvilluar mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës.

Kuqeblutë e Josës ndodhen në Pogradec për fazën përgatitore para startit të sezonit dhe në miqësoren ndaj korçarëve u aktivizuan thuajse të gjithë titullarët që pritet të mbajnë peshën gjatë kampionatit.

Ardit Hoxhaj ishte protagonist i kuqebluve në suksesin ndaj korçarëve, pasi shënoi dy gola, duke çuar rezultatin në 0-2.

Megjithatë zëvendësimet e shumta patën impaktin e tyre te loja e shkodranëve, ndaj Skënderbeu ia doli të rikthejë baraspeshën.

Si gjithmonë shpëtimi erdhi nga njeriu i minutave të fundit, sulmuesi Mehdi Çoba, i cili erdhi nga stoli dhe shënoi golin e fitores për Vllazninë, që javën e ardhshme do të nisë rrugëtimin në kampionat, në transfertën ndaj Erzenit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat