Alaba shënon eurogol, Reali fiton me përmbysje në Almeria

Futboll

Alaba shënon eurogol, Reali fiton me përmbysje në Almeria

Nga: K. G. Më: 14 gusht 2022 Në ora: 23:56
Reali

Real Madridi e fillon me këmbë të mbarë misionin e mbrojtjes së titullit të kampionit në Spanjë.

Madrilenët shënuan fitore me rezultat 2:1 ndaj Almeria-s.

Në një ndeshje interesante, kampioni triumfin me përmbysje në Almeria.

Ramazani në minutën e 6-të shënon për Almeria-n, por madrilenët e trajnerit Carlo Ancelotti këndellen në pjesën e dytë. 

Lucas në minutën e 61-të dhe David Alaba në atë të 75-të, shënuan për triumfin e Realit.

Alaba shënoi eurogol nga gjuajtja e lirë rreth 20 metra, ku topi futet në këndin e epërm të majtë të portierit Martizen i cili vetëm me shikim e përcolli.  

Një fitore me vuajtje e Realit por shumë e ëmbël, ndërsa vendasit nuk arritën të befasojnë sikur Vallecano mbrëmë që luajti baras (0:0) me Barcelonën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat