Shotani: Nuk e merituam humbjen, respektuam shumë kundërshtarin

Futboll

Shotani: Nuk e merituam humbjen, respektuam shumë kundërshtarin

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 00:16
Shotani

Drenica është mposhtur në ndeshjen e parë të edicionit të ri në Superligën e Kosovës në futboll. 

Kuqezinjtë pësuan humbje me rezultat minimal 0-1 ndaj Llapit, ndonëse patën një paraqitje solide.

Trajneri i Drenicës, Bekim Shotani ka thënë se skuadra e tij nuk e ka merituar humbjen në këtë sfidë.

“Ka mungu vetbesimi tek lojtarët dhe e respektun shumë më shumë kundërshtarin. Pësuam gol kur kundërshtari ishte në 2-3 minuta në fushën tonë, dhe i gjithë presioni i ndeshjes ka qenë aty”, tha Shotani për Artssport.

“Në pjesën e dytë patëm raste ideale por nuk arritëm të shënojmë dhe nuk e merituam të humbim”.

I pyetur për objektivat e Drenicës, Shotani tha se preferon që për këtë të flas më shumë fusha.

“Nuk krijojmë paragjykime e me fjalë të mëdha. Çdo lojë e presim më të mirën sepse ka ndeshje shumë dhe nuk do të japim fjalë të mëdha për objektiva”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat