Po bëja dush, mu fut brenda, vajza e re tregon: Ma tregoi...

Futboll

Po bëja dush, mu fut brenda, vajza e re tregon: Ma tregoi...

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 14:56
Mendy

Gjykata e ‘Chester Crown’ ka rifilluar gjyqin e Benjamin Mendy. Lojtari i Manchester City u akuzua për tetë përdhunime (plus një tentativë të pasuksesshme) midis viteve 2018 dhe 2021. Sipas ‘Marca’, anëtarët e jurisë dëgjuan historinë e një gruaje, e cila kujtoi ngjarjet e ndodhura në vitin 2018.

“Mendy më tha se do të më rrëmbente sapo të shpërqendrohesha. Fillimisht mendova se po bënte shaka”, – tha gruaja, e cila detajon se çfarë ndodhi në shtëpinë e lojtarit. Pas një feste, ajo e kaloi natën në rezidencën e Mendy me një mik.

Të nesërmen në mëngjes, futbollisti u fut papritmas në tualet, ndërsa ajo ishte në dush. “E ndjeva praninë e tij. Nuk e di se si, por e ndjeva praninë e tij. Isha e shokuar, doja vetëm të merrja një peshqir”.

Trupa gjykuese, e përbërë nga tetë burra dhe gjashtë gra, dëgjoi fjalët e së resë, të regjistruara nga policia:

“Ai më ndaloi dhe u përpoq të më hiqte peshqirin. Unë vazhdova ta shtyja, por ai më kapi, hoqi të mbathurat dhe më tregoi pe*isin e tij.

Kishte një pamje grabitqare në sytë e tij. Ai vazhdonte të thoshte mos të shqetësohesha, të mos kisha frikë”.

Ankuesja shpjegoi më tej në deklaratën e saj se Mendy e shtyu në shtrat ndërsa ajo i bërtiste që të ndalonte: “Nuk më kujtohet se si përfundoi afera, por vetëm se arrita të merrja rrobat e mia dhe të arratisesha, duke thirrur një taksi”.

Më 13 janar 2022, ajo raportoi incidentin në policinë e Walworth, duke nisur gjykimin. Mendy, i cili gjithmonë është deklaruar i pafajshëm, përballet me 5 deri në 20 vite burg, por sipas gazetës spanjolle ai mund të dënohet edhe me burgim të përjetshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat