Shkupi kundër Ballkanit në një sulm ndaj historisë evropiane

Futboll

Shkupi kundër Ballkanit në një sulm ndaj historisë evropiane

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 15:09
Shkupi

Kampioni i Maqedonisë, Shkupi, sonte do të përballet me skuadrën e Kosovës, Ballkani në luftën për grupet e garës së tretë të UEFA-s, Liga e Konferencës.

Megjithatë, detyra e skuadrës së Sedlloskit nuk do të jetë e lehtë. Ballkani është surpriza më e këndshme në Evropë. Skuadra është bërë kampione e Kosovës për herë të parë.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “National Arena” në Shkup me fillim nga ora 21:00, ndërsa gjyqtar kryesor i takimit do të jetë norvegjezi Kristjanson.

Skuadra që kualifikohet, do të sillte edhe përfitime të mëdha apo rreth 3 milion euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat