Franca fiton pikë shumë të rëndësishme në duel me Austrinë 

Futboll

Franca fiton pikë shumë të rëndësishme në duel me Austrinë 

Nga: K.G. Më: 22 shtator 2022 Në ora: 22:38
Giroud

Kombëtarja e Francës ka shënuar fitore të madhe me rezultat 2:0 ndaj Austrisë.

Francezët ikin nga fundi i renditjes dhe me bindje të fortë se do t’i shmangen rënies nga Liga Kombeve A.

Futbollistët Kylian Mbappe (56') dhe Oliver Giroud (65'), shënuan për fitoren e francezëve. 

Franca merr fitoren e parë të edicionit.

Kroacia kryeson me 10 pikë në Grupin 1, pasojnë Danimarka 9, Franca 5 dhe Austria me 4 pikë të mbledhura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat