Turqia befasohet nga Luksemburgu i Sinanit, 6 gola në Stamboll

Futboll

Turqia befasohet nga Luksemburgu i Sinanit, 6 gola në Stamboll

Nga: K. G. Më: 22 shtator 2022 Në ora: 22:54
Pamje nga ndeshja

Futbollisti Danel Sinani, me kombëtaren e Luksemburgut, befasojnë Turqinë në stadiumin "Fatih Terim" në Stamboll.

Luksemburgu ka barazuar me rezultat 3:3 me Turqinë, në takimin e xhiros së pestë të Grupit 1 Ligës së Kombeve C.

Futbollistët Martins (8'), Sinani (37') e Rodrigues (69') shënuan për Luksemburgun dhe Under (16'), Chanot (39'-autogol) e Yuksek (87') realizuan për Turqinë. 

Turqia kryeson me 13 pikë, pasojnë Luksemburgu 8, ishujt Faroe 5 dhe Lituania 1 pikë.

Turqia siguron kalimin në Ligën B.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat