Kosova Dusseldorf - VdS 1920 Nievenheim, shtyhet për një arsye 

Futboll

Kosova Dusseldorf - VdS 1920 Nievenheim, shtyhet për një arsye 

Nga: K. G. Më: 24 shtator 2022 Në ora: 23:15
Kosova Dusseldorf gjatë një ndeshje

Ballafaqimi mes Kosovës së Dusseldorfit dhe Sportfreunde 1920 Nievenheim, është shtyrë për javën e parë të muajit tetor.

Për shkak se disa lojtarë të rivalit janë me Covid 19, u shty ndeshja e vlefshme për javën e shtatë të Bezirksliga, Grupi 1.

Drejtuesit e klubit shqiptar, me kryetar Bujar Neziri, konfirmojnë shtyrjen e ndeshjes.

“Ndeshja e planifikuar të zhvillohet këtë të diele kundër VdS 1920 Nievenheim shtyhet me datën 05.10.2022 për shkak të rasteve të shumta me Covid19 të ekipit kundërshtarë.

Ne shihemi të premten e ardhshme ku zhvillojmë ndeshjen e radhës kundër BV Wevelinghoven me fillim nga ora 19:30”, njofton FC Kosova.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat