Araujo nuk do të jetë i gatshëm ndaj Real Madridit

Futboll

Araujo nuk do të jetë i gatshëm ndaj Real Madridit

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 18:21
Araujo nuk do të jetë i gatshëm ndaj Real Madridit

Mbrojtësi i Barcelonës Ronald Araujo është dëmtuar në grumbullim me kombëtaren e Uruguait.

Araujo luajti vetëm një minutë me kombëtaren e tij dhe me pas u largua nga fusha si pasojë e një dëmtimi.

Sipas ekzaminimeve mjekësore, lojtari do të jetë jashtë fushave për një periudhe kohë 6-7 javë.

Mundo Deportivo shkruan se ai nuk do të jetë i gatshëm për “El Clasicon” ndaj Real Madridit.

Kujtojmë po ashtu se Barcelona është në akth edhe për gjendjen e Kounde që u dëmtua me Farancën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat