Shqipëri-Islandë, fitorja objektivi i vetëm i kuqezinjve

Futboll

Shqipëri-Islandë, fitorja objektivi i vetëm i kuqezinjve

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 10:26
Shqipëria

Përveç Kosovës, sot edhe Shqipëria do ta zhvillojë një sfidë vendimtare në grupin 2 të Ligës B ku do të ballafaqohen me Islandën, sfidë kjo direkte për vendin e dytë në këtë grup.

Humbja e fundit nga Izraeli me rezultat 2-1 ka bërë që skuadra e Edi Rejas të jetë në një pozitë jo të volitshme pasi ka vetëm një pikë nga tri ndeshjet e zhvilluara, andaj nevojiten tre pikë të plota sonte për t’i ngjitur në vendin e dytë në këtë grup.

Ky grup kryesohet nga Izraeli me tetë pikë, Islanda është e dyta me tre pikë, Shqipëria e treta me vetëm një pikë, ndërsa në fund është Rusia që nuk e ka zhvilluar asnjë ndeshje pasi është përjashtuar nga të gjitha kompeticionet evropiane pas invazionit në Ukrainë.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat