Anglia s’fiton qe 6 ndeshje, s’kishte ndodhur nga viti 1993

Futboll

Anglia s’fiton qe 6 ndeshje, s’kishte ndodhur nga viti 1993

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 13:20
Anglia s’fiton qe 6 ndeshje, s’kishte ndodhur nga viti 1993

Kombëtarja e Anglisë po vazhdon me rezultate dëshpëruese.

“Tre Luanët” barazuan mbrëmë me Gjermaninë me rezultat 3:3, duke rënë në Ligën B të Ligës së Kombeve.

Dhe, barazimi i mbrëmshëm e thelloi krizën e anglezëve, të cilët nuk dinë se çka është fitorja qe 6 ndeshje.

Skuadra e Gareth Southgate i ka regjistruar 3 barazime e 3 humbje, duke e shënuar njërën prej serive më të zeza në histori të saj.

Kombëtares angleze nuk i kishte ndodhur t’i kalonte 6 ndeshje pa fitore që nga viti 1993, respektivisht në periudhën prill-qershor.

Nënkampioni i Evropës megjithatë do të mundohet ta ndalë këtë seri të zezë në ndeshjen e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat