Strugës i mohohet fitorja në fund, vazhdon pa humbje

Nga: K. G. Më: 1 tetor 2022 Në ora: 15:54
Shabani

Struga Trim Lum vazhdon pa humbje në Kampionatin e Maqedonisë së Veriut në futboll.
Strugës i mohohet fitorja në fund, vazhdon pa humbje.

Struganët barazuan me rezultat 1:1 në Gjorgje Petrov me Makedonija GP, në takimin e javës së nëntë.

Në minutën e 62-t, Bunjamin Shabani kaloi në epërsi struganët, por fitoren ia mohoi Aleksovski katër minuta pa përfunduar sfida.

Struga nuk e shfrytëzoi përparësinë e një lojtarit nga minuta e 74-t.

Struga Trim Lum ka 8 fitore e 1 barazim, udhëheq kreun me 25 pikë dhe Makedonija GP renditet në pozitën e tetë me 9 sosh..