Apolonia pa mëshirë ndaj Lushnjes, Skënderbeu përmbys Luzin

Futboll

Apolonia pa mëshirë ndaj Lushnjes, Skënderbeu përmbys Luzin

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 18:15
Apolonia pa mëshirë ndaj Lushnjes, Skënderbeu përmbys Luzin

Kategoria e parë ka mbyllur ditën e sotme 5 sfidat e javës së 4-të të saj. Pas fitores së Flamurtarit që arriti në mesditë ndaj Besës me shifrat 2-0, tani ishte radha e të tjera skuadrave të siguronin 3 pikët.

Apolonia fitoi pastës 3-0 ndaj Lushnjës, duke mos i dhënë asnjë mundësi lushnjarëve të shpresonin për të marrë pikë në këtë duel.

Tërbuni ia ka dalë të sigurojë 3 pikët përballë Besëlidhjes, me pukjanët që arritën të përmbysnin rezultatin nga 2-0 në 2-3, duke siguruar kështu një 3 pikësh shumë të rëndësishëm.

Fitore me përmbysje siguroi edhe Skënderbeu përballë Luzit, me korçarët që fituan me shifrat 2-1. Po 2-1 fitoi edhe Korabi ndaj Turbinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat