Lojtari i Milanit mund të mungojë dy muaj

Futboll

Lojtari i Milanit mund të mungojë dy muaj

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 13:55
Lojtari i Milanit mund të mungojë dy muaj

Skuadra e Milanit po vuan nga lëndimet e shumta në javët e fundit.

Dje në ndeshjen ndaj Empolit, Milanit iu dëmtuan tre futbollistë: Saelemaekers, Kjaer dhe Calabria.

Sipas mediave italiane, dëmtimi më i rëndë është ai i Saelemaekers, i cili pritet të mungojë gjatë.

Saelemaekers i cili u zëvendësua pas 33 minutave lojë, do të mungojë 6-8 javë dhe do të humbasë ndeshje të rëndësishme të Rossonerëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat