Ballkani triumfon ndaj Gjilanit! Kështu duket tabela në Superligë

Futboll

Ballkani triumfon ndaj Gjilanit! Kështu duket tabela në Superligë

Nga: Kemajl Goca Më: 2 tetor 2022 Në ora: 14:58
Ballkani

Kampioni në fuqi, Ballkani i Therandës, me meritë ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj Gjilanit, në takimin e javës së 9-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Therandasit përveç që një herë qëlluan shtyllën patën edhe shumë raste.

Në minutën e 45+2, Arbër Prekazi shënoi autogol, ndërsa meriton Korenica në atë të 88-tën, vulosi fitoren në 2:0. 

Ballkani renditet në vend të dytë me 18 pikë, ka dy ndeshje me pak dhe tri pikë me pak se lideri Drita dhe Gjilani zë vendin e tretë me 14 sosh.  

Albi Mall Superliga 

Ballkani - Gjilani 2:0
Drita - Drenica 2:1
Llapi - Malisheva 1:1
Prishtina - Trepça '89 u shty
Dukagjini - Ferizaj 4:1 

Tabela
1. Drita    9    6    3    0    20:7    21
2. Ballkani    7    6    0    1    11:4    18
3. Gjilani    9    4    2    3    10:11    14
4. Prishtina        8    3    3    2    10:8    12
5. Drenica    9    3    2    4    9:12    11
6. Trepça ’89    7    2    3    2    16:13    9
7. Llapi    8    2    3    3    8:12    9
8. Malisheva    9    2    2    5    15:19    8
9. Ferizaj    9    1    4    4    8:16    7
10. Dukagjini    9    1    2    6    8:13    5

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat