Monza fiton me tre gola ndaj Sampdorias

Futboll

Monza fiton me tre gola ndaj Sampdorias

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 17:31
Monza fiton me tre gola ndaj Sampdorias

Duket se Monza ka nisur t’ia marrë dorën Seria A, duke marrë të dytën fitore radhazi.

Pas Juventusit, skuadra që u ngjit këtë sezon për herë të parë në elitën e futbollit italian, triumfoi këtë të dielë ndaj Sampdorias.

Monza fitoi me 3 gola në transfertë, ndërsa mbajti portën e saj të paprekur, në një takim që ishte shumë i luftuar.

Goli i parë u realizua nga Pessina në minutën e 11’, i cili i dha avantazhin miqve dhe që mbylli që ky fraksion të mbyllej me rezultatin 0-1.

Ndërsa në pjesën e dytë do të realizoheshin edhe dy gola të tjerë, Caprari në minutën e 67’ dhe Sensi në minutën e 90+4’, duke vulosur kështu fitoren e ekipit të tij.

Pas raundit të tetë të Seria A, Sampdoria renditet në vend të fundit me 2 pikë, teksa Monza ngjitet në vend të 16-të me 7 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat