Imeri 61 minuta, Rrudhani 4 minuta, Young Boys fiton në Luzern

Futboll

Imeri 61 minuta, Rrudhani 4 minuta, Young Boys fiton në Luzern

Nga: K. G. Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:36
Young Boys

Young Boys nga Bernë kthehet me tre pikë nga Luzerni. 

Futbollistët shqiptarë, Kastriot Imeri dhe Donat Rrudhani, u paraqitën për ekipin e Young Boys, e cila e mposhti me rezultat 2:1 Luzernin, në takimin e javës së 9-të të elitës së futbollit zviceran. 

Imeri luajti standard dhe u paraqit 61 minuta dhe Donat Rrudhani u inkuadrua në katër minutat e fundit të lojës.

Për Young Boys shënuan Meschack (15') e Nsame (90+5') dhe për Luzernin Schurpf (18'). 

Young Boys kryeson me 20 pikë dhe Luzern renditet në pozitën e tetë me 11 pikë. 

Ardon Jashari u paraqit standard dhe Ismajl Beka nga minuta e 78-të për Luzernin. Beka u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 83-të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat