Ata ishin kampionë të Anglisë 6 vjet më parë, tani arritën fitoren e parë të sezonit

Futboll

Ata ishin kampionë të Anglisë 6 vjet më parë, tani arritën fitoren e parë të sezonit

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 23:23
Foto ilustrim

Leicester City shkatërroi Nottingham Forestin me rezultat bindës 4:0 në derbin e fundit të Premier ligës angleze.

Kjo ishte vetëm fitorja e parë e këtij sezoni, të cilën e fitoi kampioni i sezonit 2015/16 arriti në raundin e tetë. 

Me këtë rezultat, Leicester e kapërceu kundërshtarin nga kjo ndeshje dhe tani të dyja skuadrat kanë nga katër pikë.

Shkëlqeu James Maddison, të cilin mediat angleze së fundmi e quajtën si lojtarin më të mirë anglez që nuk mori një shans në kombëtare. 

Ai shënoi për epërsi në minutën e 25-të. Dy minuta më vonë ishte 2:0. Harvey Barnes shënoi dhe Jamie Vardy asistoi.

Në pjesën e parë, Maddison shënoi golin e dytë dhe e prishi barazimin, dhe i njëjti lojtar shtoi gjithashtu një asistim në minutën e 73-të.

Sulmuesi zambian Patson Daka ishte i saktë. Në raundin tjetër, Leicester viziton Bournemouth dhe ish-kampioni i Evropës dy herë, Nottingham Forest pret Aston Villa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat