Allegri i kujdesshëm për pozicionin e Juves në Champions

Futboll

Allegri i kujdesshëm për pozicionin e Juves në Champions

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 16:28
Allegri

Massimiliano Allegri pranoi se është në një situatë të vështirë në Ligën e Kampionëve këtë sezon, por vuri në dukje se ai gjithmonë është kualifikuar në raundin tjetër të kompeticionit në të kaluarën.

Bianconerët kanë humbur dy ndeshjet e para të këtij sezoni të Ligës së Kampionëve dhe tani janë pas PSG-së dhe Benfica-s në renditje, shkruan abcnews.

Kjo do të thotë se atyre u kërkohet të mundin Maccabin në dy ndeshjet e ardhshme për të patur shanse kualifikimi nga grupi.

Allegri e kupton kompleksitetin e situatës në të cilën u gjend ekipi i tij.

Në një intervistë për Calciomercato, ai tha:

“Gjithmonë jam kualifikuar në Ligën e Kampionëve dhe kurrë nuk kam filluar kaq keq, por në vitin e parë me Juventusin kemi pasur edhe rrezikun e rënies. Nesër duhet të ndërtojmë themelet dhe pastaj të shohim. PSG ka ikur tashmë? Dy ndeshjet e ardhshme, dhe më e rëndësishmja sot, do të vendosin gjithçka.”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat