Sejdiu: Ballkani mund ta befasoj sonte Sivasporin

Futboll

Sejdiu: Ballkani mund ta befasoj sonte Sivasporin

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 13:35
Sejdiu: Ballkani mund ta befasoj sonte Sivasporin

Gani Sejdiu, trajneri i shumë klubeve kosovare dhe kampion i Kosovës me Ferronikelin ka dhënë parashikimin e tij për ndeshjen e Conference League Sivasspor – Ballkani. ai shprehet optimist që Suharekasit mund të marrin pikë në këtë ndeshje, raporton Gazeta10.

“Normal që është një ndeshje e vështirë,edhe pse kundërshtari po kalon një formë jo të mirë në kampionat,por ky është tjetër kompeticion dhe mund të ndryshojnë gjërat”.

“Por Ballkani veç si duket ka bërë paqe me vetën dhe e ka bërë detyrim që pavarësisht nivelit të kundërshtarit të na surprizojë me paraqitje të një niveli shumë të lartë kështu që edhe sot jam i bindur se do të veprojë njëjtë pavarësisht rezultatit”.

Ballkani për këtë ndeshje do të ketë mungesa të shumta shkaku i lëndimeve dhe kartonëve.

Mungesat do të jenë: Edvin Kuç, Nazmi Gripshi, Leonit Abazi, Rrusem Hoxha dhe Leotrim Bekteshi i cili nuk është i gatshëm 100% për lojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat