Legjenda e Milanit i impresionuar nga lojtari i Kosovës

Futboll

Legjenda e Milanit i impresionuar nga lojtari i Kosovës

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 15:12
Amir Rrahmani

Amir Rrahmani është bërë lider i ri i Napolit falë paraqitjeve impresionuese të sezonit të kaluar, por edhe të atij aktual.

Futbollisti i Kosovës po shfaq siguri dhe e ka stabilizuar mbrojtjen e ekipit italian, duke bërë që të mos ndihet fare largimi i Kalidou Koulibalyt.

E përfaqësuesi i Kosovës e ka befasuar tej mase legjendën e Milanit, Alessandro Costacurta.

Ish-qendërmbrojtësi italian thotë se Rrahmani bashkë me Kim po e përbëjnë një mbrojtje për t’ua pasur lakmi.

Napoli prin në Serie A dhe në grupin e tij në Ligën e Kampionëve dhe merita të mëdha ka ish-futbollisti i Dinamo Zagrebit dhe Veronës.

Napoli është një simfoni perfektë. Ata të sulmojnë në të gjitha anët, luajnë mirë me topa të gjatë dhe të shkurtër. Është e jashtëzakonshme dhe e pabesueshme se çfarë ekipi ka ndërtuar trajneri Luciano Spalletti. Për mua, dy qendërmbrojtësit (Rrahmani e Kim) janë befasia më e madhe e këtij Napoli. Por, ata po luajnë mjaft, mjaft mirë”, u shpreh Costacurta për “Sky Sport”.

Rrahmani është absolut edhe në Kombëtaren e Kosovës, duke e udhëhequr me sukses mbrojtjen e saj.

Nëse vazhdon me këtë ritëm, 28 vjeçari ka mundësi të transferohet në një klub edhe më të madh evropian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat