Shqiptari me Fenerbahcen triumfojnë ndaj AEK-ut

Futboll

Shqiptari me Fenerbahcen triumfojnë ndaj AEK-ut

Nga: K. G. Më: 6 tetor 2022 Në ora: 22:49
Fenerbahce

Fenerbahce ka shënuar fitore me rezultat 2:0 ndaj skuadrës qipriote AEK Larnaca. 

Futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski, u paraqit titullar duke treguar angazhim të madh në fitoren e gjigantit turk. 

Batshuayi në minutën e 26-të dhe Mamas realizoi autogol në minutën e 80-të, për fitoren e skuadrës turke.

Fenerbahce kryeson në grupin B të Europa League, pasojnë Rennes me 6, AEK 3 dhe Dynamo Kiev me 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat