Probleme shëndetësore! Ish-sulmuesi nga Kosova, merr vendim të papritur

Futboll

Probleme shëndetësore! Ish-sulmuesi nga Kosova, merr vendim të papritur

Më: 7 tetor 2022 Në ora: 13:29
Shani Tarashaj

Futbollisti Shani Tarashaj e ka mbyllur me futbollin e luajtur, ndonëse është vetëm 27 vjeç.

Ish-sulmuesi i Everton bën me dije përmes një postimi në rrjetet sociale se shkak i këtij vendimi janë bërë dëmtimet e shumta dhe problemet shëndetësore.

Ish-futbollisti me origjinë nga Kosova thekson ndër të tjera se kur kujton karrierën e tij vlerëson shumë kohët te klubi anglez, te gjermanët e Eintracht Frankfurt apo te Zurich.

Image

Letra e Tarashajt

“Të dashur miq të futbollit

Me ndjenja të përziera do të doja të njoftoja se më është dashur të përfundoj karrierën time profesionale në futboll për shkak të disa dëmtimeve dhe sëmundjeve.

Unë jam jashtëzakonisht mirënjohës që, pavarësisht nga shumë pengesa, mund të shikoj prapa në një karrierë plot ngjarje dhe ngjarje.

Në Grasshopper Club Zurich pata mundësinë të përjetoj një karrierë shumë të larmishme dhe të suksesshme të të rinjve dhe të festoj përparimin tim në futbollin profesionist. Lëvizja ime në klubin historik të Premierligës FC Everton, si dhe koha ime me klubin e Bundesligës Eintracht Frankfurt, nuk do të harrohet.

Një tjetër moment kryesor i karrierës sime dhe një nder i madh ishte debutimi im në kombëtaren e Zvicrës dhe pjesëmarrja në Kampionatin Evropian 2016.

Do të doja të përfitoj nga ky rast për të falënderuar të gjithë ish-trajnerët dhe shokët e mi të skuadrës, miqtë e mi, menaxhmentin tim @soçermondial.official, familjen time dhe veçanërisht prindërit e mi për mbështetjen e tyre ndër vite!

Shani juaj!”-shkruan Tarashaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat