​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Futboll

​12 vjeçari përjashtohet nga shkolla pasi preu flokët në stilin e brazilianit Ronaldo

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 12:52
Ronaldo Nazário dhe Alfie Ransom

Një 12-vjeçar u përjashtua nga shkolla kur vendosi të nderojë legjendën e futbollit brazilian Ronaldo Nazário, me një prerje flokësh në stilin e brazilianit në Botërorin e vitit 2002.

Alfie Ransom i kërkoi nënës së tij t'i bënte atij prerjen eksperimentale, gjë që bëri që entuziastët e sportit të mbesin të habitur kur sulmuesi debutoi në Kupën e Botës në vitin 2002,

Por, për veprimin e tij, djaloshi humbi të drejtën që ta vijojë shkollën në Akademisë Sirius Ëest në Hull, përcjellë KosovaPress.

Nëna e nxënëses Emma Shaw tha se dje mori një telefonatë nga shkolla, duke e informuar se Alfie po dërgohet në shtëpi për shkelje të rregullave.

Ajo pyeti shkollën e mesme se si prerja e tij e flokëve do të ndikonte në mësimin e djalit, veçanërisht pasi nuk ishte shumë jopraktike, por ata këmbëngulën se shkelte rregullat uniforme dhe ai nuk do të lejohej të kthehej derisa të bënte prerjen totale të flokëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat