Neymar: Ky dëmtim është një nga momentet më të vështira

Futboll

Neymar: Ky dëmtim është një nga momentet më të vështira

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 15:08
Neymar

Megjithëse Brazili pati një debutim mbresëlënës në Kupën e Botës, nuk ishte një natë perfekte për Neymar pasi ai duhej të zëvendësohej me një dëmtim në kyçin e këmbës.

Sulmuesi tani pritet të humbasë ndeshjen e radhës kundër Zvicrës dhe ndoshta ndeshjen e tretë në grup kundër Kamerunit, por më pas pritet të kthehet në fazën eliminatore nëse Brazili konfirmon kualifikimin e tyre.

Lojtari lëshoi ​​një deklaratë në rrjetet sociale të premten, duke ndarë një përditësim me fansat.

“Krenaria dhe dashuria që ndjej duke veshur këtë fanellë është e pashpjegueshme”, ka thënë ai.

“Nëse Zoti do më jepte mundësinë të zgjidhja ndonjë vend për të lindur, ai do të ishte gjithmonë Brazili.

“Asgjë në jetën time nuk ishte e dhënë apo e lehtë. Gjithmonë më është dashur të vrapoj pas ëndrrave dhe qëllimeve të mia.

“Sot u bë një nga momentet më të vështira të karrierës sime… dhe përsëri ishte në një Kupë Bote.

“Kam një dëmtim, po. Do të dhemb, por jam i bindur se do të jem në gjendje të kthehem sepse do të bëj gjithçka që është e mundur për të ndihmuar vendin tim, shokët e skuadrës dhe veten time.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat