Triumfojnë Tirana dhe Kukësi, Mezani rikthehet me fitore te Laçi

Futboll

Triumfojnë Tirana dhe Kukësi, Mezani rikthehet me fitore te Laçi

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 16:06
Tirana

Tirana zhvilloi një takim miqësore sot në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Kampionët e Shqipërisë fituan 3-1 përballë Besës së Kavajës, ekip që bën pjesë në Kategorinë e Parë. Redon Xhixha, braziliani Patrick dhe Dijar Nikqi realizuan golat e fitores për skuadrën bardheblu, që ndan kreun e renditjes në kampionat bashkë me Partizanin me nga 22 pikë.

Në kryeqytet u zhvillua edhe një miqësore tjetër. Kukësi u përball me Dinamon e Nevil Dedes në kompleksion “Skënder Halili”. Verilindorët e Enkeleid Dobit triumfuan falë golave të Klejdi Dacit dhe Jakup Berishës, ndërkohë që Taulant Marku ishte autori i golit për 18 herë kampionët e Shqipërisë.

Ditën e premte luajti edhe Laçi përballë Burrelit në Pezë Helmes. Vlonjati Gentian Mezani e nisi me fitore 1-0 aventurën e dytë në stolin e nënkampionëve të Shqipërisë, të cilët mposhtën minimalisht skuadrën matjane falë golit të nigerianit Michel Babatunde.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat