Danimarka sfidon Francën, publikohen formacionet zyrtare

Futboll

Danimarka sfidon Francën, publikohen formacionet zyrtare

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 16:53
Danimarka sfidon Francën, publikohen formacionet zyrtare

Danimarka sfidon Francën, publikohen formacionet zyrtare!

Pas fitores bindëse 4-1 ndaj Australisë, Francën e pret testi i parë i vërtetë në këtë Kupë Bote, pasi do të përballet këtë pasdite me Danimarkën.

Një përballje mjaft interesante padyshim, duke qenë se danezët nuk shkuan përtej barazimit pa gola në ndeshen e parë ndaj Tunizisë dhe do të kërkojnë fitoren, për të mos komplikuar rrugëtimin e tyre.

Dy trajnerët kanë ndarë mendjen edhe për formacionet, teksa janë konfirmuar më të mirët për çdo skuadër, në ndeshjen që do të startojë në orën 17:00 në ekranin e RTSH, kanali 100 në paketën e DigitAlb.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat