Investitorët e rinj janë të frenuar për të rinovuar Old Trafford

Futboll

Investitorët e rinj janë të frenuar për të rinovuar Old Trafford

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 19:13
Investitorët e rinj janë të frenuar për të rinovuar Old Trafford

Prisha e  Old Trafford po i pengon investitorët të blejnë Manchester United, sipas The Telegraph.

Stadiumi dikur ikonik tani është një hije e vetvetes, me kostot e rinovimit dhe zgjerimit të vlerësuara në 1.1 miliardë paund.

Kjo nuk është e gjitha, koha e përfundimit për këtë projekt mund të jetë shtatë deri në tetë vjet, sipas The Telegraph.

Mega-projekti thuhet se po i bën investitorët të mendojnë të luajnë në një stadium të ri në vend që të shpenzojnë afro një miliardë dollarë për të rinovuar Old Trafford.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat