Van Gaal: Nëse duam të jemi Kampion Bote na duhet ky futbollist

Futboll

Van Gaal: Nëse duam të jemi Kampion Bote na duhet ky futbollist

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 20:05
Van Gaal

Holanda kryeson në Grupin A të Botërorit me katër pikë pas dy ndeshjeve të zhvilluara. 

Për ta fituar Kampionatin Botëror, trajneri i kombëtares holandeze mendon se duhet ta ketë në dispozicion Memphis Depayn.

“Ne nuk do të rrezikojmë me Memphis Depay. Por për të qenë kampionë bote, ne kemi nevojë për të”, tha Louis Van Gaal.

Me një dëmtim muskulor, sulmuesi i Barcelonës u përdor si zëvendësues ndaj Senegalit (2-0) dhe Ekuadorit (1-1), me Van Gaalin të “kënaqur” me paraqitjet e Vincent Jansen në sulmin holandez.

Ndeshjen e fundit në fazën e grupeve Holanda e zhvillon nesër ndaj Katarit tashmë të eliminuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat