Selektori i Brazilit përmend Xhakën: Zvicra luan ndryshe nga Serbia!

Futboll

Selektori i Brazilit përmend Xhakën: Zvicra luan ndryshe nga Serbia!

Nga: K. Goca Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 22:51
Tite

Selektori i Kombëtares së Brazilit, Tite, ka thënë se fitorja (1;0) ndaj Zvicrës dhe kualifikimi në 1/8 e finales së Kampionatit Botëror, është pjesë e një procesi katërvjeçar, punës dhe cilësisë individuale të lojtarëve.

"Projekti ynë është një proces që e kemi ndërtuar prej katër vitesh.

Sonte është fitorja e këtij procesi dhe pune. Dhe këtu dalin në pah cilësitë individuale. Dalja e Paquetas (në pjesën e parë) është një zgjedhje taktike, pasi e dinim se ai është në formë të mirë, por loja kërkonte opsione të tjera”, tha Tite në konferencën për shtyp.

"Ne e dinim që Zvicra kishte mbrojtjen më të mirë në eliminatore. Ata kanë një stil të ndryshëm loje se Serbia.

Ata luajnë më poshtë dhe duket sikur ju thonë: "Ju bëni gabime dhe ne do të përfitojmë nga kjo".

Ata kanë lojtarë shumë të mirë si Embolo, Xhaka, portieri Sommer", - tha Tite.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat