Ylli i Portugalisë me dëmtim serioz, mund ta humbasë Kupën e Botës

Futboll

Ylli i Portugalisë me dëmtim serioz, mund ta humbasë Kupën e Botës

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 17:36
Ylli i Portugalisë me dëmtim serioz, mund ta humbasë Kupën e Botës

Nuno Mendes ka pësuar dëmtim të rëndë ndaj Uruguait dhe mund të humbasë Kupën e Botës, raporton L’Equipe.

Në seancën e fundit stërvitore të përzgjedhjes portugeze ka munguar edhe Cristiano Ronaldo, pa u vënë në pikëpyetje pjesëmarrja e tij në ndeshjen e fundit të grupit të Seleçaos.

A do ta shohim sërish Nuno Mendes para përfundimit të Kupës së Botës? I lënduar gjatë fitores së Portugalisë kundër Uruguait të hënën (2-0), Nuno Mendes tashmë është jashtë ndeshjes së tretë të Seleçao.

Por, siç raportohet nga L’Equipe, ai mund të mos jetë i disponueshëm deri në fund të Kupës së Botës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat