Formacionet e mundshme të ballafaqimit jetik mes Kroacisë dhe Belgjikës

Futboll

Formacionet e mundshme të ballafaqimit jetik mes Kroacisë dhe Belgjikës

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 09:28
Foto ilustrim

Kroacia dhe Belgjika do tw ballafaqohen nw njw sfidw direktw pwr tw siguruar njw vend nw mesin e 16 ekipeve mw tw mira tw Kupws sw Botws.

Njw pikw wshtw diferenca ndwrmjet dy skuadrave nw tw mirw tw Kroacisw e cila e kryeson grupin F me katwr pikw, kurse Belgjika wshtw e treta me tre pikw.

Tw dy kombwtaret janw tw kompletuara para kwsaj sfide, me tw dy trajnerwt qw i kanw nw dispozicion tw gjithw lojtarwt pwr lwtw ndeshje kaq tw rwndwsishme.

Ndeshja do tw zhvillohet me fillim nga ora 16:00 nw “Ahmad bin Ali Stadium” dhe kwto janw formacionet e mundshme:

Kroacia (4-3-3): Livakovic; Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa; Modric, Brozovic, Kovacic; Kramaric, Livaja, Perisic

Belgjika (3-4-2-1): Courtois; Castagne, Alderweireld, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, Carrasco; De Bruyne, Eden Hazard; Lukaku

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat