Kërkesat nga tifozët e Man United për pronarët e rinj: Shlyerja e borxheve, ndryshimi i stemës, bashkëpronësia e klubit me tifozët

Futboll

Kërkesat nga tifozët e Man United për pronarët e rinj: Shlyerja e borxheve, ndryshimi i stemës, bashkëpronësia e klubit me tifozët

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

Tifozët e “Manchester United” zbuluan kërkesat për pronarët e rinj të klubit.

Më shumë se 50 grupe tifozësh kanë shkruar një letër të hapur duke shprehur shpresën se çdo pronar i ri do të “ushqejë dhe investojë” në klub dhe do ta njohë atë si “më shumë se thjesht një aset”.

Tifozët bënë kërkesat e mëposhtme për blerësit e mundshëm:

Një angazhim për të shlyer borxhin ekzistues të klubit dhe për të financuar kostot e ardhshme.

Investime në ekipet e meshkujve, femrave dhe të rinjve, si dhe investime në infrastrukturën e klubeve për modernizimin e Old Trafford dhe ambienteve stërvitore;

Bashkëpronësia e klubit me tifozët si partnerë, si dhe përfaqësimi i tifozëve në këshill;

Fjalët “klubi i futbollit” duhet të kthehen në stemën e Manchester United;

Pronësia e përbashkët me fansat si partnerë, si dhe përfaqësimi i fansave në bordin kryesor të kompanisë;

Një angazhim për të mos u përpjekur më kurrë për të konkurruar në gara të tilla si Europa Super League pa pëlqimin përfundimtar të tifozëve;

Ruajtja e nivelit të çmimeve të biletave në një nivel të përballueshëm.

Familja Glazer, e cila më parë zotëronte Manchester United, ka njoftuar se është gati të shesë klubin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat