Man United po përgatit 50 milionë euro për mesfushorin spanjoll

Futboll

Man United po përgatit 50 milionë euro për mesfushorin spanjoll

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 14:20
Old Trafford

Man United po përgatit 50 milionë euro për mesfushorin spanjoll!

Mesfushori i Real Sociedad, Martin Subimendi është një objektiv transferimi i Manchester United. Sipas AS, anglezët janë gati të aktivizojnë klauzolën e 23-vjeçarit spanjoll, e cila shkon në 50 milionë euro.

Eric ten Hag, është personalisht i interesuar për nënshkrimin e Subimendit.

Mesfushori ka bërë 14 paraqitje në La Liga këtë sezon, duke shënuar dy gola dhe dy asistime. Martin është nën kontratë me klubin aktual deri në verën e vitit 2027.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat