Trajneri i Marokut: Le të luajmë një finale të katërt

Futboll

Trajneri i Marokut: Le të luajmë një finale të katërt

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 21:48
Trajneri i Marokut: Le të luajmë një finale të katërt

Në prag të ndeshjes kundër Spanjës, trajneri i Marokut, Walid Regragui, tha në konferencë për mediet se Spanja është favorite kryesore për ta fituar Botërorin Katar 2022.

Regragui theksoi se sfida e së martës do të jetë shumë e vështirë për ekipin e tij.

“Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë, do ta gjejmë veten kundër një prej skuadrave më të mira në botë nga pikëpamja e futbollit dhe një nga favoritët për fitoren finale.

Nëse arrijmë të eliminojmë Spanjën, do të jetë një surprizë e bukur për ne dhe për vendin. Mesazhi im për grupin ishte i qartë që në fillim. Le të luajmë një finale të katërt.”-tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat