Pele ndodhet në spital, lojtarët e Brazilit ia dedikojnë fitoren

Futboll

Pele ndodhet në spital, lojtarët e Brazilit ia dedikojnë fitoren

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 23:04
Lojtarët e Brazilit ia dedikojnë fitoren

Pele ndodhet në spital, lojtarët e Brazilit ia dedikojnë fitoren legjendës së futbollit

Brazili fitoi 4:1 me Korenë e Jugut duke kaluar në fazën çerekfinale të Botërorit.

Në fundin e ndeshjes, skuadra nga Amerika Latine ia ka dedikuar këtë sukes legjendës së futbollit, Pele, duke hapur një pankartë me foton dhe emrin e tij.

82 vjeçari qëndron i shtruar në spital në Sao Paolo prej një jave, teksa suksesi i Selecao është për të. Pele ështe jashtë rrezikut për jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat