Amiti, talenti që po shkëlqen në akademinë e futbollit Renova

Futboll

Amiti, talenti që po shkëlqen në akademinë e futbollit Renova

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 22:39
Amiti, talenti që po shkëlqen në akademinë e futbollit Renova

Muhamed Hamiti është vetëm 16 vjeç dhe luan si mbrojtës në Akademinë e klubit tw futbollit Renova, më saktwsisht për ekioin U -16. Ky talent me paraqitjet e tij spektakulare ka fituar besimin e plotë të strategut Ismail Sulejmani (Smajo), trajnerit që e fton gjithmonë edhe me kategoritë më të larta siç janë U17 dhe U18 te Renova.

Muhamedi ka një të ardhme të madhe në sportin më të popullarizuar dhe talentin e tij si po e shfaq në secilën ndeshje.

Është i gjatë 182 cm dhe peshon 62 kg, njëjtë sikurse profesionistët e futbollit elitar.

Hamiti shpreson se një ditë do të arrijë majat e futbollit. Ai nuk ka vetëm talentin për futbollin por me punë, përkushtim, disiplinë vullnet dhe motiv po bën rrugëtimin për të arritur qëllimin në futboll.

Nga përmbledhja e një video e plotë nga ndeshjet e zhvilluara me Renovën mund të vërtetohet se për çfarë lojtari flitet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat